سفر به سیارک فرزند

 

سفر به سیاره فرزند

 

علاقه به بازی با بزرگ‌ترها

 

کودکان مخصوصاً کودکان تنها نیاز دارند که با مادر و پدر بازی کنند حتی اگر کودک ساعت‌ها با مادربزرگ و پدربزرگ و یا کودکان دیگر در مهدکودک بازی می‌کند نیاز با بازی با پدر و مادر هنوز در او وجود دارد. کودک به دنبال ساختن راه‌های ارتباطی است و این راه‌های ارتباطی ازنظر او تنها با بازی ساخته می‌شود. البته نظریه‌پردازان بزرگ دنیا نیز همین نظر را دارند و  بازی‌ها را وارد دنیای بیزینس و کارکرده‌اند.

 

 چگونه با کودکان بازی کنیم:

 

 

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم پر نشدن این ظرف یا این نیاز در کودکان می‌تواند عامل بدخلقی، حرف گوش نکردن، لجبازی، پرخاشگری و بهانه‌گیری شود و حتی در مدت‌زمان طولانی به بیماری اضطراب در کودک تبدیل شود. بهترین و آسان‌ترین وسیله برای پر کردن این نیاز ابزاری است که نام آن را “سفر به سیاره فرزند” گذاشته‌ام. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استفاده از این ابزار، می‌تواند نیاز به توجه کودکان را به‌اندازه ۱۰ ساعت توجه جسته‌وگریخته برآورده کند. توجه جسته‌وگریخته مانند زمانی که در حال آشپزی هستید و کودکتان در کنار آشپزخانه بازی می‌کند و شما در حال حرف زدن با او هستید اما در میان حرف زدن با او به موبایلتان ‌هم توجه می‌کنید و آشپزی هم می‌کنید.

 

 سفر به سیاره فرزند:

 

سفر به سیاره فرزند عبارت است از وقت گذراندن با کودک، به‌تنهایی که کودک حس کند وقت خود به او اختصاص داده‌اید. در طول روز می‌توانید یک‌بار مادر و یک‌بار پدر به این سفر بروند. این سفر عبارت است از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بازی با کودک.

 

 

 

سفر به سیاره فرزند شرایط خاصی دارد که عبارت‌اند از:

 

۱-      بازی را کودک باید انتخاب کند. اگر او بازی خاصی مدنظر ندارد، در بین بازی‌هایی که دوست دارد دو حق انتخاب به او بدهید.

 

۲-      قوانین بازی را کودک می‌چیند و شما باید با قوانین او موافق باشید.

 

۳-      بهتر است در اتاق خود کودک و یا در هر فضایی باشد که کودک می‌خواهد.

 

۴-      هر نوع عاملی که حواس شما را پرت کند برای ۱۵ دقیقه از خود دور کنید، تلفن‌خانه را جواب ندهید و موبایلتان را در حالت خاموش قرار دهید و زیر غذا را خاموش‌کنید.

 

۵-      این بازی باید مستقلاً انجام شود، یعنی اگر دو کودک دارید، سفر در ۱۵ دقیقه فقط مخصوص یکی از آن‌هاست و هر دو باهم را می‌توانید انجام دهید اما آن را به‌عنوان توجه تأثیرگذار مانند سفر به سیاره فرزند مدنظر نگیرید.

 

۶-      بازی باید یا با مادر باشد و یا با پدر و می‌توانید زمان‌هایی خانوادگی بازی کنید و بسیار خوب است اما آن را به‌عنوان توجه تأثیرگذار مانند سفر به سیاره فرزند مدنظر نگیرید.

 

۷-      بهتر است برای این سفر مناسب خود و کودک خود اسم‌گذاری کنید. دوست من که دختر سه‌ساله‌ای دارد به زمانی که با دخترش می‌گذراند می‌گویید “بازی‌های دختر- مامانی” من زمانی که ارشیا کوچک‌تر بود این زمان را به ” ارشی- مامان تایم” می‌شناختیم. ارشی مخففی بود از ارشیا و تایم نام انگلیسی زمان است. اسم‌گذاری باعث خاص کردن این زمان برای کودک شده و احساس توجه و قدرت به کودک می‌دهد.

 

با ایجاد این زمان برای کودکتان بعد از مدتی، کودک به‌وقت شما احترام بیشتری می‌گذارد و درک می‌کند که مادر و پدر زمانشان باارزش است. و سعی می کند از آن زمان کمال لذت را ببرد.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه تان را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *